Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в последния двубой от 20-ия кръг на

...

Хебър най-после се завърна в Пазарджик, но не впечатли срещу Спартак

Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в последния дуел от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе по-специална за домакините, които се завърнаха на актуализирания стадион “Георги Бенковски ” в Пазарджик, откакто първата половина от сезона домакинстваха в София. Иначе гостите бяха много по-активни в мача, сътвориха повече положения и може да се каже, че те изпуснаха успеха, която им бе от изключителна значимост против директен съперник в борбата за оцеляване. Освен това Хебър приключи и с 10 души дуела, откакто Ивайло Михайлов бе изпъден в 74-ата минута.

Двата отбора стартираха равностойно срещата, а първата по-интересна обстановка пристигна в 10-ата минута. Центриране от корнер откри Виктор Митев на границата на наказателното поле. Крилото на варненци опита удар непосредствено от придвижване, само че топката излезе в навън. 2 минути по-късно Иван Йорданов насочи прекрасен шут от отдалеченост, само че още веднъж неопределено.

В идващите минути “соколите ” продължаваха да бъдат по-активни, само че не успяваха да се възползват оптимално от обстановките и ситуациите, които създаваха. Хебър също имаше своите шансове, само че без да заплашва вратата на Фигейредо.

В самия завършек на първата част пристигна и най-чистото състояние до този миг в срещата. Октай Хамдиев проби добре отдясно и центрира по земя към точката за осъществяване на дузпа. Венсан Марсел стреля добре, само че Фигейредо сподели инстикт и съумя да избие.

Второто полувреме започва още веднъж равностойно, като не се създаваха рискови положения, а множеството борба беше в средата на терена. Спартак беше малко по-активен от двата отбора и по-често се опитваше да провежда офанзиви, само че по този начин и не сътвори сериозна работа на Микулич.

В 65-ата минута варненци бяха доста покрай това да открият резултата. Коварно осъществяване на Иван Йорданов непосредствено от ъглов удар откри напречната греда и за благополучие на Хебър излезе в навън.

В 74-ата минута Ивайло Михайлов фаулира Иван Йорданов и си изкара втори жълт картон. Така във финалните малко повече от 15 минути домакините останаха с 10 души на терена. Малко по-късно Лерой Микелс насочи слаб шут от комфортна позиция и не затрудни Микулич.

ХЕБЪР 0:0 СПАРТАК

Стартови сформира:

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 15. Камен Хаджиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Гарсия, 11. Лорен Марузин, 9. Ивайло Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 97. Венсан Марсел, 55. Георги Вълчев;

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов, 22. Роберто Хименез, 47. Родни Антуи, 7. Лерой Жак Микелс, 23. Жоао Марио.
Източник: dnesplus.bg